Oldřich Veis

Pan Oldřich Veis se narodil 26.6.1936 v obci Starý Svojanov, kde prožil své útlé dětství.

V roce 1945 se rodina přestěhovala do Březové nad Svitavou, kde následně započala jeho fotbalová kariéra.

Fotbal začal hrát ve svých 9 letech a jako první z celého mužstva měl dokonce svůj kopací míč, který pro něj ušil obuvnický tovaryš, který pracoval v ševcovské dílně jeho otce. Hned po roce se stal kapitánem Březovského žákovského mužstva.

Jako kapitán Březové pokračoval i v dorosteneckém věku. V dorosteneckém věku hrál za vybrané mužstvo Moravy proti Čechám. Mužstvo Moravy porazilo Čechy 3:1, z čehož dvě branky vsítil Oldřich Veis.

Následně hrál za vybrané mužstvo Svitav, a to celých 11let mimo dobu základní vojenské služby, v rámci které hrál za Duklu Cheb.

Trenérskou kariéru spojil s A mužstvem Březové nad Svitavou a sám jako aktivní hráč působil v B mužstvu. V době, kdy přebíral A mužstvo, bylo toto po podzimní části na posledním místě tabulky. Díky píli Oldřicha se mužstvo zvedlo a po skončení jarní části skončilo na velmi pěkném pátém místě.

Kariéru aktivního hráče ukončil v 52 letech, ale fotbalu dále obětoval svůj veškerý volný čas a pokračoval dále alespoň rekreačně za staré pány.

Konečnou stopku vystavilo panu Oldřichu Veisovi zranění, které mu přivodil soupeř při utkání starých pánů. V té době bylo Oldřichovi 60 let.

Na fotbal nikdy nezanevřel a do dnešního dne sleduje a fandí Březovskému fotbalu.

V letošním roce oslavil krásných 85 let.

Více fotek ZDE:

Sepsal: Božena Chlupová – dcera, Ondřej Mrázek – TJ Sokol Březová

Komentáře jsou uzavřeny.