Souhrnný článek: FK Mladá Boleslav x ŠK Slovan Bratislava + foto

Na mírně podmáčeném, přesto skvěle upraveném hřišti pod Lichnicí, tedy na třemošnickém pažitu, se v rámci projektu "Česko-slovenské fotbalové srdce 2015", jehož hlavním organizátorem je p. Zdeněk Cikrle, utkali v přátelském zápase 4. tým právě skončeného ročníku české Synot ligy a 3. tým slovenské Fortuna ligy, oba účastníci předkol evropské ligy. V první půli se hra odehrávala především mezi vápny a přestože bylo vidět oboustranné nasazení, chybělo to nedůležitější: branky. Nutno podotknout, že obě obrany toho ofenzívě soupeře příliš nedovolily

"Domácí" Mladá Boleslav do druhé půle vystřídala prakticky celou sestavu a tito hráči, zřejmě bojujíc o triko, udělali zápas zajímavější. Pomohli tomu ale i "belasí". První branku zápasu vidělo 700 diváků až v 74. minutě, když odražený míč dobře sledoval boleslavský Pajer a tvrdou střelou z hranice šetnáctky otevřel skore 1:0. Hned o minutu později historicky nejlepší slovenský reprezentační střelec ( 23 branek ) Róbert Vittek z nadějné pozice vysoko přestřelil. Vše ale o další dvě minutky déle napravil bratislavský Zreľák, který po pěkné akci a následně i přihrávce Simoviče vyrovnal na konečných 1:1. V 85. minutě však mohl rozhodnout boleslavský Chramosta, ale 100% šanci, jíž byl pokutový kop po faulu na Bartla, zahodil resp. bratislavský brankář Krnáč ji skvěle zneškodnil. Ve druhé půli byla sice Bolka mírně aktivnější, ale konečná remíza se zdá být spravedlivá.

Sestava FK Mladá Boleslav: Šeda-Čermák(46. Koch), Kúdela(46. Milla), Sčuk(46. Bořil), Magera(46. Pajer), Kysela(46. Vraštil), Zahustel(22. Chramosta), Rada(46Štohanzl), Klobása(46. Malpon), Mendy(46. Bartl), Křapka(46. Šisler)

Sestava ŠK Slovan Bratislava: Krnáč-Sekulič(46. Gorosito), Dobrotka, Kubík(60. Záhumenský), Milinkovič(38. Oršula), Mészáros(46. Zreľák), Štefánik(46. Lásik), Saláta, Priškin(60. Vittek), Simovič, Podaný(60. Peltier)

Rozhodčí: Šimek (Ústí n/O), Braun (Pardubice), Havránek (Chrudim)