Pohár hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického obohatí holickou vitrínu - článek


Pohár hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického obohatí holickou vitrínu

 

   V Rybníku u České Třebové ve středu 3. června vyvrcholil finálovým odpolednem Pohár hejtmana pardubického kraje s bohatým doprovodným programem.

 

   Jako první se na hrací ploše představily fotbalové naděje věkových kategorií U13, U11, U10, které pod vedením Ladislava Matrase z komise mládeže krajského fotbalového svazu absolvovaly dovednostní soutěže v rámci projektu „Abeceda fotbalu“. Vyhlášení akce se uskutečnilo v poločasové přestávce utkání Ondrášovka Cup starších žáků a všichni účastníci si vedle bohatých dojmů odnášeli zajímavé věcné ceny.

 

   Podle scénáře následovalo finálové utkání Ondrášovka Cup starších žáků, v němž družstvo FK Česká Třebová přehrálo soupeře z TJ Jiskra Litomyšl 2:1. Vítězové si dvoubrankový náskok zajistili brankami Křepely a Gregora, korekce z kopačky Bačíka už přišla příliš pozdě. Premianty dekorovali členové komise mládeže Ladislav Matras s Martinem Komoňem, „svým“ věšel na krk medaile osobně starosta Města Litomyšl Radomil Kašpar.

 

   „Dospělé“ finále obsazené špičkovými účastníky krajského přeboru Holicemi s Lanškrounem bylo pravým vrcholem odpoledne a podvečera, v němž nikdo nikomu nic nedaroval. O vyhecované bitvě, řízené v rámci spolupráce s Dolnoslaským fotbalovým svazem trojicí polských rozhodčích v čele s Piltem Pozniakem, svědčí celkem tři vyloučení hráči, když Holice dohrávaly v deseti a Lanškroun dokonce v devíti. Po remíze 1:1 v normální hrací době dosažené skórujícími J. Jedličkou, respektive Novákem, došlo i na střely ze značky pokutového kopu. V nich zaváhal jediný lanškrounský exekutor, a tak pohár hejtmana putoval na Pardubicko. Zástupci Ústeckoorlicka tak nepomohlo ani držení palců starosty Radima Vetchého a místostarosty Bohumila Bernáška přímo z hlediště.

 

   O přestávce hlavního utkání předali hejtman Martin Netolický, radní René Živný, předseda KFS Michal Blaschke, manažer KFS Josef Petera a zástupci partnerů „bezpečné branky“ dvěma klubům. Za Českou Třebovou je symbolicky převzal místostarosta Dobromil Keprt, za Holice se této milé povinnosti ujal jeho funkční kolega Petr Bajer. Projekt „bezpečné branky“ je jedním z výsledků stále úspěšnější spolupráce krajského fotbalového svazu s Pardubickým krajem.

 

   Punc výjimečnosti již tradiční krajské akci dodala přítomnost řady osobností z oblasti sportovního i společenského života regionu.

 

   Velké množství organizační práce nejen při samotném konání finálového půldne, ale

i během jeho příprav odvedli členové pořádající TJ Sokol Rybník pod vedením předsedy Jiřího Petrana, který hladkému průběhu celého programu obětoval den dovolené.

 

   Odměnou všem přítomným, a divácká návštěva se blížila třem stovkám, byla kvalitní a dramatická podívaná na dvě vyrovnaná utkání. Potvrdilo se, že podobná klání právem patří do menších obcí, kde mají punc výjimečnosti, zatímco ve větších městech by byla jen všední záležitostí.

 

   A překvapení na konec. Pokud jste náhodou nebyli osobně přítomni, podařilo se zásluhou vstřícnosti klubu FK Česká Třebová pořizovat takřka z celého programu on-line přenos, který je uložen na tvcom. Takže příjemnou reprízu a pro někoho možná i premiéru.

http://fotbal.tvcom.cz/Zapas/Pohlavi-Muzi/Sezona-2014-2015/124467-Sportovni-klub-Holice-TJ-Lanskroun-fotbalovy-oddil-(finale-Pohar-hejtmana-Pardubickeho-kraje-muzi).htm

 

   

copyright © www.kfspce.cz | mapa stránek | online: 30 | přístupů: 672409 | sestaveno za: 0.076s | hosting&programming: speedweb.cz