Memoriál Václava Ježka - souhrnný článek


Memoriál Václava Ježka přivedl mladé reprezentanty do Pardubického kraje

 

Pardubicko – Z pověření Fotbalové asociace České republiky se na území Pardubického kraje uskutečnil prestižní Memoriál Václava Ježka, mezinárodní turnaj osmnáctiletých fotbalistů. Sportovně se na něm vytáhly české naděje, které ve finále porazily ruský výběr po penaltovém rozstřelu.

Finálové utkání se hrálo na stadionu FK Pardubice Pod Vinicí před zraky hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, zástupce FAČR Libora Sosnovce, předsedy Pardubického krajského svazu Michala Blaschkeho a dalších osobností sportovního a společenského dění.

Nejen v krajském městě si ovšem fotbaloví příznivci přišli na své. Kvalitní mládežnický fotbal mohli sledovat i ve Vysokém Mýtě, kde se jakýkoliv tuzemský reprezentační výběr představil po více než čtyřiceti letech, poloviční dobu na podobnou příležitost čekali v Hlinsku, mezinárodní premiéru zažili v Ústí nad Orlicí. V Chrudimi turnaj vhodně zapadl do oslav otevření nové tribuny s kapacitou 500 míst. A měla co stačit, domácí družstvo táhlo, hrou bavilo, výsledky vzbuzovalo zájem a podobné návštěvy byly běžné. Pokladníci si nestěžovali ani při utkáních, v nichž se střetávali zahraniční soupeři. Velkou událostí byla mezistátní utkání pro Lázně Bohdaneč a sousední Živanice, pěkné prostředí nabídl rovněž stadion ve Svitavách. 

Podobné akce jsou vhodnou příležitostí k navazování sportovních i obecnějších kontaktů, výměně zkušeností a zamyšlení, jak zvyšovat úroveň mládežnického fotbalu. K tomuto účelu jistě dobře posloužil společenský večer připravený pro účastníky memoriálu v prostorách Hradu Kunětická hora.

Náladu všem pořadatelů i hostům zpočátku kazilo jen počasí, které první den dokonce „vyhnalo“ reprezentanty Česka a Maďarska ze Živanic do sousedního Hradce Králové, ale nakonec i ono jako by se zastydělo a v závěru týdne ukázalo svou přívětivou tvář.

Memoriál Václava Ježka napsal 22. kapitolu, sedmou českou vítěznou. FAČR kvitovala hladký průběh a bezproblémovou organizaci, na zajištění akce se významně podílel Pardubický kraj a partneři Pardubického krajského svazu. Velkou práci při přípravě hracích ploch a zázemí odvedli správci a pořadatelé klubů, kam týmy zavítaly, a to nejen k utkáním, ale i k tréninkům. Lze doufat a těšit se, že reprezentační výběry libovolných kategorií se v pardubickém regionu nepředstavily naposledy a další dostaveníčko si dají v brzké době.

Pro úplnost výsledky utkání o konečné umístění: finále Česko – Rusko 1:1 (penaltový rozstřel 3:1), o 3. místo Maďarsko – Slovinsko 0:2, o 5. místo Japonsko – Slovensko 3:1,

o 7. místo USA – Ukrajina 2:1. 

copyright © www.kfspce.cz | mapa stránek | online: 89 | přístupů: 672378 | sestaveno za: 0.044s | hosting&programming: speedweb.cz