Komise mládeže Pardubického KFS pokračuje ve svém projektu Každý může být reprezentant


Komise mládeže Pardubického KFS pokračuje ve svém  projektu

 

Každý může být reprezentant

Ve čtvrtek 22. září 2016 se při ideálním fotbalovém počasí sešlo na krásném stadionu Pod Jelenicí 32 mladých fotbalistů kategorií U13 a U12 z klubů Pardubického krajského fotbalového svazu. Důvod  jejich účasti byl jasný. Komise mládeže Pardubického KFS uspořádala další, již třetí,  pokračování projektu s názvem ,,Každý může být reprezentant".

 Mladí adepti fotbalu si během odpolední akce  vyzkoušeli reprezentační trénink vedený profesionálními trenéry z klubů FK Pardubice - Miroslavem  Štichauerem,  Miroslavem Jirkou, Ondřejem Tichým, šéftrenérem Akademie RFA Ladislavem Matrasem a také s trenéry z  regionálních klubů. Českou Třebovou reprezentoval Jan Marek, FK OEZ Letohrad Aleš Majvald, kteří se mládežnickým věkovým  kategoriím věnují při každodenní praxi. 

Trénink byl zaměřen zejména na HČJ, kde si kluci  mohli vyzkoušet moderní tréninkové metody. Brankáři měli svůj skupinový trénink, který vedl  trenér  brankářů FK Pardubice a  reprezentace ČR U20 - Martin Shejbal. Celé tréninkové jednotky se aktivně  zúčastnili i oba hosté,  reprezentanti ČR v mládežnických kategoriích  - Jan Nikodém  a Jiří Letáček z Fotbalového klubu Pardubice. Po tréninkové  jednotce následovala zkouška úrovně dovedností v podobě cvičení na míčovou techniku Coerver coaching.

 Po krátké pauze přišel vrchol fotbalového odpoledne, a to vzájemné utkání bílých proti červeným.

 Všichni hráči seřazení v útrobách českotřebovského stadionu a za zvuku České národní hymny nastoupili ke svému prvnímu  utkání v reprezentačním dresu. Samotné utkání ukázalo, že hráči k utkání přistoupili velmi dobře a za svůj přístup a předvedené výkony zaslouží velkou pochvalu. Určitě za  zmínku stojí fakt, že se do utkání zapojili i oba hosté. Jak Honza, tak i Jirka několikrát ukázali, že jsou skutečně kvalitními fotbalisty.

 Po herní části jsme již zvolnili tempo a na řadu přišla beseda s našimi hosty, na které nám oba hráči předali informace, jak se od začátku vyvíjela jejich  kariéra.  Po tomto krátkém představení přišly na  řadu otázky mladíků a také autogramiáda obou mladých reprezentantů. Nutno  říci, že při některých odpovědích se kluci zapotili možná více než na hřišti .

 A je tady finále. Slavnostního ukončení se ujal předseda Komise mládeže Pardubického KFS Mgr. Jindřich Novotný, místostarosta města Česká Třebová pan Dobromil Keprt, místopředseda OFS Ústí nad Orlicí Oldřich Skalický a Grassroots manažer Pardubického KFS Jiří Kovárník. Nejlepším hráčům byly předány věcné ceny a následně  pánové předali každému účastníkovi pamětní list a popřáli mnoho úspěchů v další fotbalové kariéře. Individuální  ceny si odnesli Miroslav Solnička a Tomáš Solnička  jako nejlepší hráči svých týmů, to vše za velkého potlesku všech rodičů, prarodičů a přítomných trenérů. Po slavnostním ukončení proběhlo  společné fotografování, které trvalo  ještě hodně dlouho po slavnostním ukončení.

 Co dodat  závěrem?

 Opět se ukázalo, že  vidět na hřišti šťastné a spokojené děti je největší odměnou organizátorům akce, stejně tak rodičům všech chlapců a jednoho děvčete.

 

 Určitě je potřeba poděkovat manažerovi mládeže klubu FK Česká Třebová Tomášovi Keprtovi a celému vedení klubu, které nám poskytlo svůj pěkný  stadion s celým zázemím. Všem trenérům, kteří ukázali svoji kvalitu, pro kluky připravili kvalitní a zároveň pestrý trénink. Pokud s dětmi budou pracovat takto kvalitní  odborníci, můžeme si být jisti, že se nám v našem kraji podaří vychovat další fotbalové reprezentanty. Další dík patří Honzovi Nikodémovi a Jiřímu Letáčkovi za jejich  přístup a aktivitu během celé akce.   

 Děkujeme všem klukům za přístup a chuť do fotbalu, kterou se během akce prezentovali, jejich rodičům, kteří děti sportovně podporovali a vytvořili na akci  příjemnou  atmosféru. A v neposlední řadě patří také dík členům KM Pardubického KFS, zejména jejímu předsedovi Mgr. Jindřichovi Novotnému a Grassroots manažerovi Pardubického KFS panu Jiřímu Kovárníkovi, kteří jsou hlavními nositeli myšlenky  tohoto projektu.

 

copyright © www.kfspce.cz | mapa stránek | online: 45 | přístupů: 670167 | sestaveno za: 0.082s | hosting&programming: speedweb.cz