„Měsíc náborů“ přivádí na hřiště fotbaluchtivou mládež


„Měsíc náborů“ přivádí na hřiště fotbaluchtivou mládež

 

Pardubice – V prostorách Krajského fotbalového svazu se v úterý 19. května konala tisková konference k probíhajícímu „měsíci náborů“ mladých fotbalistů a fotbalistek. Mezi hosty zaujali místa radní Pardubického kraje René Živný, předseda KFS Michal Blaschke, profesionální trenér mládeže Jiří Kovárník a hráč druholigového FK Pardubice Petr Kudrna.

 

V úvodním slově se všichni přítomní shodli na prospěšnosti projektu za účelem získání nejmenších dětí pro fotbal a sport obecně.

Jiří Kovárník vyzdvihl významnou podporu akci ze strany FAČR, a to nejen finanční, ale i materiální a propagační. Vloni se v rámci kraje zapojilo do náboru na 500 dětí, letos se toto číslo možná podaří i překonat. Jen ze Sebranic u Litomyšle je předběžně nahlášeno 200 zájemců, další nábory se uskuteční v Chrudimi, Lázních Bohdanči a Vysokém Mýtě.

René Živný zdůraznil aktivní přístup krajského fotbalového svazu ke spolupráci s Pardubickým krajem. Oblasti vzájemných kontaktů se neustále rozšiřují. Velký ohlas má projekt „Bezpečné branky“, prospěšná je podpora mládežnických výběrů, záštita kraje nad finálem Poháru hejtmana, předpokládá se podpora trenérů mládeže v klubech.

Michal Blaschke podtrhl nutnost proniknutí fotbalu mezi žáky a studenty základních a středních škol, ale za stejně důležité, jako přivedení dětí na hřiště, označil jejich vedení ze strany kvalifikovaných trenérů.

Petr Kudrna zavzpomínal na svoje fotbalové začátky v Brandýse nad Orlicí, kam ho mezi mladší žáky přivedl otec a kde musel soupeřit s mládežníky v dorosteneckém věku. „To už díky podobným náborovým akcím dnes naštěstí možné není“, doplnil s úsměvem.

Předseda KFS Michal Blaschke připomněl v dané souvislosti počínající spolupráci s Dolnoslaským fotbalovým svazem v Polsku. Zájem ze strany severních sousedů spočívá ve výměně nejen výběrů mládeže chlapců, ale i družstev dívek. I ve vzájemných kontaktech a zájezdech lze spatřovat motivační prvek pro nástup na fotbalovou dráhu.

Lze právem předpokládat, že „Měsíce náborů“ bude mít v budoucnu stále větší význam. Vždyť lákadel, sportovních i mimosportovních, neustále přibývá. Záleží proto na všech zúčastněných, svazu, kraje, škol a jiných, zda mezi všemi vyhraje právě fotbal.

Druhým měsícem pro náborovou akci je září. 

copyright © www.kfspce.cz | mapa stránek | online: 34 | přístupů: 672422 | sestaveno za: 0.073s | hosting&programming: speedweb.cz